Gipsy

Gipsy ceramiczne formierskie i odlewnicze

 

Gips Formierski zwany też modelarskim

 

Gips ceramiczny formierski - jest produktem powstałym na bazie gipsu, wypełniaczy oraz dodatków modyfikujących jego właściwości. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną na zginanie i ściskanie.

 

Zastosowanie znajduje głównie w przemyśle ceramicznym do wytwarzania form tokarskich, eksploatowanych na liniach formierskich półautomatycznych, do produkcji form matek, elementów gipsowych, sztukatorskich i ozdobnych np. listew sztukatorskich płytek ściennych.

 

Posiadamy w ciągłej sprzedaży gips modelarski który stosuje się do tworzenia modeli lub jest to jeden ze składników mieszanek szpachlowych. Składa się w dużej mierze z półwodnego siarczanu wapnia. Jego konsystencja odznacza się małym uziarnieniem, dzięki czemu bez większych problemów uzyskuje się jednolitą powierzchnię i odlew.

 

Przygotowanie gipsu

Przygotowanie gipsu jest bardzo proste. W tym celu wsypuje się potrzebną ilość do wiaderka z przygotowaną wcześniej czystą wodą. Kolejnym krokiem jest mieszanie całości aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Należy spieszyć się z jej rozlewaniem, gdyż po 10 minutach jej plastyczność ulegnie dużemu zmniejszeniu, przez co powstaną problemy z formowaniem pożądanych kształtów.

    Chcąc w tym samym pojemniku przygotować kolejną mieszankę gipsu z wodą, należy go starannie oczyścić, aby zaczyn wiązał się tak samo długo jak za pierwszym razem. Czas wiązania rozpoczyna się mniej więcej po 6 minutach od odstawienia zaprawy, a kończy po około pół godziny. Wszystkie dostępne rodzaje gipsów, spełniają wymagane przepisy, a także świadectwa z zakresu higieny radiacyjnej. Zalecane jest, aby worki z gipsem przechowywać w suchych miejscach, w których nie istnieje zagrożenie wilgocią. Oferowany przez nas gips charakteryzuje się kolorem ecru czyli bardzo delikatnym beżem. Bardzo wiele osób chce gips śnieżnobiały dopóki nie zobaczy naszego koloru który ma w sobie to coś co decyduje o tym że przy wyborze klienci wybierają jednak kolor ecru. Dlatego też używamy białego tylko do produkcji tam gdzie tego wymaga dany model lub wzór.

 

Gips oferowany jest w opakowaniach: 1, 2, 5, 10 i 25 kg

 

Parametry techniczne oferowanego przez nas gipsu:

 • Współczynnik wodno - gipsowy w/g = 0,6 - 0,70 - wyniki laboratoryjne (przy rozpływie 260 mm)
 • Zaleca się ustalanie stosunku w/g o konsystencji roboczej odpowiadającej przy produkcji form gipsowych.
 • Początek czasu wiązania: nie wcześniej niż 8 [min]
 • Koniec czasu wiązania: nie wcześniej niż 15 [min] nie później niż 30 [min]
 • Pozostałość na sicie 0,2 mm: nie więcej niż 0,7 [%]
 • Wytrzymałości mechaniczne:
  • na ściskanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 15 [MPa]
  • na zginanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 6 [MPa]
 • Porowatość otwarta całkowita: 48,8 [%]
 • Zmiany liniowe przy stosunku w/g = 0,6: -0,01 [%]

 

 

Gips ceramiczny odlewniczy

 

Gips ceramiczny odlewniczy - jest produktem powstałym na bazie gipsu, wypełniaczy oraz dodatków modyfikujących jego właściwości. Charakteryzuje się dużą nasiąkliwością wodną ok. 30 %. Stosowany jest w przemyśle ceramicznym do produkcji form ceramicznych jak również w przemyśle budowlanym do produkcji płytek i paneli gipsowych oraz sztukaterii gipsowej, w produkcji wyrobów wykończeniowych takich jak szpachle i gładzie.

 

Wykorzystywany jest również przez pracownie konserwatorskie do prac związanych z renowacją zabytków.

 

Posiadamy w ciągłej sprzedaży gips ceramiczny który stosuje się do tworzenia modeli lub jest to jeden ze składników mieszanek szpachlowych. Składa się w dużej mierze z półwodnego siarczanu wapnia. Jego konsystencja odznacza się małym uziarnieniem, dzięki czemu bez większych problemów uzyskuje się jednolitą powierzchnię i odlew.

 

Przygotowanie gipsu

Przygotowanie gipsu jest bardzo proste. W tym celu wsypuje się potrzebną ilość do wiaderka z przygotowaną wcześniej czystą wodą. Kolejnym krokiem jest mieszanie całości aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Należy spieszyć się z jej rozlewaniem, gdyż po 10 minutach jej plastyczność ulegnie dużemu zmniejszeniu, przez co powstaną problemy z formowaniem pożądanych kształtów.

    Chcąc w tym samym pojemniku przygotować kolejną mieszankę gipsu z wodą, należy go starannie oczyścić, aby zaczyn wiązał się tak samo długo jak za pierwszym razem. Czas wiązania rozpoczyna się mniej więcej po 6 minutach od odstawienia zaprawy, a kończy po około pół godziny.  Wszystkie dostępne rodzaje gipsów, spełniają wymagane przepisy, a także świadectwa z zakresu higieny radiacyjnej. Zalecane jest, aby worki z gipsem przechowywać w suchych miejscach, w których nie istnieje zagrożenie wilgocią. Oferowany przez nas gips charakteryzuje się kolorem ecru czyli bardzo delikatnym beżem. Bardzo wiele osób chce gips śnieżnobiały dopóki nie zobaczy naszego koloru który ma w sobie to coś co decyduje o tym że przy wyborze klienci wybierają jednak kolor ecru. Dlatego też staramy się używać białego tylko do produkcji tam gdzie tego wymaga dany model lub wzór.

 

Gips oferowany jest w opakowaniach: 1, 2, 5, 10 i 25 kg

 

Dane techniczne:

 • Współczynnik wodno - gipsowy: w/g = 0,6 - 0,70 - wyniki laboratoryjne (przy rozpływie 260 mm)
 • Zaleca się ustalanie stosunku w/g o konsystencji roboczej odpowiadającej przy produkcji
 • Początek czasu wiązania: nie wcześniej niż 8 min
 • Koniec czasu wiązania: nie wcześniej niż 15 min nie później niż 30 min
 • Pozostałość na sicie 0,2 mm: nie więcej niż 0,7 %
 • Wytrzymałości mechaniczne:
  • Na ściskanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 12 MPa
  • Na zginanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 5 MPa
POZOSTAŁE PRODUKTY:


Pieńki betonowe Pieńki betonowe

Pieńki betonowe

Barwione w masie dzięki czemu nawet po wielu latach wyglądają tak samo

Dekory gipsowe Dekory gipsowe

Dekory gipsowe

Klucz do oryginalnej aranżacji wnętrz

Formy poliuretanowe Formy poliuretanowe

Formy poliuretanowe

Nowe i używane, do odlewów betonowych oraz gipsowych. Forma poliuretanowa to najwyższej jakości materiał służący do odlewania wyrobów zarówno z betonu jak i gipsu. Proponowana cegła Baskinia to wyrób do układania na fugę.

Panele dekoracyjne 3D Panele dekoracyjne 3D

Panele dekoracyjne 3D

Dzięki nim stworzysz niepowtarzalne aranżacje.

Dekoracyjny ścienny kamień gipsowy Dekoracyjny ścienny kamień gipsowy

Dekoracyjny ścienny kamień gipsowy

Kamienie, płytki kamieniopodobne, cegły i panele 3d

Deski betonowe Deski betonowe

Deski betonowe

Deska betonowa dostępna w kilku rozmiarach i kolorach

Pigmenty Pigmenty

Pigmenty

Pigmenty w wielu kolorach - opakowania po 2 kg

Facebook