Gipsy

Gipsy ceramiczne formierskie i odlewnicze

 

Gips Formierski zwany też modelarskim

 

Gips ceramiczny formierski - jest produktem powstałym na bazie gipsu, wypełniaczy oraz dodatków modyfikujących jego właściwości. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną na zginanie i ściskanie.

 

Zastosowanie znajduje głównie w przemyśle ceramicznym do wytwarzania form tokarskich, eksploatowanych na liniach formierskich półautomatycznych, do produkcji form matek, elementów gipsowych, sztukatorskich i ozdobnych np. listew sztukatorskich płytek ściennych.

 

Posiadamy w ciągłej sprzedaży gips modelarski który stosuje się do tworzenia modeli lub jest to jeden ze składników mieszanek szpachlowych. Składa się w dużej mierze z półwodnego siarczanu wapnia. Jego konsystencja odznacza się małym uziarnieniem, dzięki czemu bez większych problemów uzyskuje się jednolitą powierzchnię i odlew.

 

Przygotowanie gipsu

Przygotowanie gipsu jest bardzo proste. W tym celu wsypuje się potrzebną ilość do wiaderka z przygotowaną wcześniej czystą wodą. Kolejnym krokiem jest mieszanie całości aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Należy spieszyć się z jej rozlewaniem, gdyż po 10 minutach jej plastyczność ulegnie dużemu zmniejszeniu, przez co powstaną problemy z formowaniem pożądanych kształtów.

    Chcąc w tym samym pojemniku przygotować kolejną mieszankę gipsu z wodą, należy go starannie oczyścić, aby zaczyn wiązał się tak samo długo jak za pierwszym razem. Czas wiązania rozpoczyna się mniej więcej po 6 minutach od odstawienia zaprawy, a kończy po około pół godziny. Wszystkie dostępne rodzaje gipsów, spełniają wymagane przepisy, a także świadectwa z zakresu higieny radiacyjnej. Zalecane jest, aby worki z gipsem przechowywać w suchych miejscach, w których nie istnieje zagrożenie wilgocią. Oferowany przez nas gips charakteryzuje się kolorem ecru czyli bardzo delikatnym beżem. Bardzo wiele osób chce gips śnieżnobiały dopóki nie zobaczy naszego koloru który ma w sobie to coś co decyduje o tym że przy wyborze klienci wybierają jednak kolor ecru. Dlatego też używamy białego tylko do produkcji tam gdzie tego wymaga dany model lub wzór.

 

Gips oferowany jest w opakowaniach: 1, 2, 5, 10 i 25 kg

 

Parametry techniczne oferowanego przez nas gipsu:

 • Współczynnik wodno - gipsowy w/g = 0,6 - 0,70 - wyniki laboratoryjne (przy rozpływie 260 mm)
 • Zaleca się ustalanie stosunku w/g o konsystencji roboczej odpowiadającej przy produkcji form gipsowych.
 • Początek czasu wiązania: nie wcześniej niż 8 [min]
 • Koniec czasu wiązania: nie wcześniej niż 15 [min] nie później niż 30 [min]
 • Pozostałość na sicie 0,2 mm: nie więcej niż 0,7 [%]
 • Wytrzymałości mechaniczne:
  • na ściskanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 15 [MPa]
  • na zginanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 6 [MPa]
 • Porowatość otwarta całkowita: 48,8 [%]
 • Zmiany liniowe przy stosunku w/g = 0,6: -0,01 [%]

 

 

Gips ceramiczny odlewniczy

 

Gips ceramiczny odlewniczy - jest produktem powstałym na bazie gipsu, wypełniaczy oraz dodatków modyfikujących jego właściwości. Charakteryzuje się dużą nasiąkliwością wodną ok. 30 %. Stosowany jest w przemyśle ceramicznym do produkcji form ceramicznych jak również w przemyśle budowlanym do produkcji płytek i paneli gipsowych oraz sztukaterii gipsowej, w produkcji wyrobów wykończeniowych takich jak szpachle i gładzie.

 

Wykorzystywany jest również przez pracownie konserwatorskie do prac związanych z renowacją zabytków.

 

Posiadamy w ciągłej sprzedaży gips ceramiczny który stosuje się do tworzenia modeli lub jest to jeden ze składników mieszanek szpachlowych. Składa się w dużej mierze z półwodnego siarczanu wapnia. Jego konsystencja odznacza się małym uziarnieniem, dzięki czemu bez większych problemów uzyskuje się jednolitą powierzchnię i odlew.

 

Przygotowanie gipsu

Przygotowanie gipsu jest bardzo proste. W tym celu wsypuje się potrzebną ilość do wiaderka z przygotowaną wcześniej czystą wodą. Kolejnym krokiem jest mieszanie całości aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Należy spieszyć się z jej rozlewaniem, gdyż po 10 minutach jej plastyczność ulegnie dużemu zmniejszeniu, przez co powstaną problemy z formowaniem pożądanych kształtów.

    Chcąc w tym samym pojemniku przygotować kolejną mieszankę gipsu z wodą, należy go starannie oczyścić, aby zaczyn wiązał się tak samo długo jak za pierwszym razem. Czas wiązania rozpoczyna się mniej więcej po 6 minutach od odstawienia zaprawy, a kończy po około pół godziny.  Wszystkie dostępne rodzaje gipsów, spełniają wymagane przepisy, a także świadectwa z zakresu higieny radiacyjnej. Zalecane jest, aby worki z gipsem przechowywać w suchych miejscach, w których nie istnieje zagrożenie wilgocią. Oferowany przez nas gips charakteryzuje się kolorem ecru czyli bardzo delikatnym beżem. Bardzo wiele osób chce gips śnieżnobiały dopóki nie zobaczy naszego koloru który ma w sobie to coś co decyduje o tym że przy wyborze klienci wybierają jednak kolor ecru. Dlatego też staramy się używać białego tylko do produkcji tam gdzie tego wymaga dany model lub wzór.

 

Gips oferowany jest w opakowaniach: 1, 2, 5, 10 i 25 kg

 

Dane techniczne:

 • Współczynnik wodno - gipsowy: w/g = 0,6 - 0,70 - wyniki laboratoryjne (przy rozpływie 260 mm)
 • Zaleca się ustalanie stosunku w/g o konsystencji roboczej odpowiadającej przy produkcji
 • Początek czasu wiązania: nie wcześniej niż 8 min
 • Koniec czasu wiązania: nie wcześniej niż 15 min nie później niż 30 min
 • Pozostałość na sicie 0,2 mm: nie więcej niż 0,7 %
 • Wytrzymałości mechaniczne:
  • Na ściskanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 12 MPa
  • Na zginanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 5 MPa
POZOSTAŁE PRODUKTY:


Panele dekoracyjne 3D Panele dekoracyjne 3D

Panele dekoracyjne 3D

Dzięki nim stworzysz niepowtarzalne aranżacje.

Formy poliuretanowe Formy poliuretanowe

Formy poliuretanowe

Nowe i używane, do odlewów betonowych oraz gipsowych. Forma poliuretanowa to najwyższej jakości materiał służący do odlewania wyrobów zarówno z betonu jak i gipsu. Proponowana cegła Baskinia to wyrób do układania na fugę.

Deski betonowe Deski betonowe

Deski betonowe

Deska betonowa dostępna w kilku rozmiarach i kolorach

Pieńki betonowe Pieńki betonowe

Pieńki betonowe

Barwione w masie dzięki czemu nawet po wielu latach wyglądają tak samo

Pigmenty Pigmenty

Pigmenty

Pigmenty w wielu kolorach - opakowania po 2 kg

Dekoracyjny ścienny kamień gipsowy Dekoracyjny ścienny kamień gipsowy

Dekoracyjny ścienny kamień gipsowy

Kamienie, płytki kamieniopodobne, cegły i panele 3d

Dekory gipsowe Dekory gipsowe

Dekory gipsowe

Klucz do oryginalnej aranżacji wnętrz

Facebook